Dişçiler için risk analizi örneği

Dişçiler için risk analizi örneği aşağıdadır.

Dosyayı indirmek için tıklayın : disci_risk_analizi

Dosyanın içeriği ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir ;

1 YANGIN Yangın çıkması Ölüm 4 5 20 3 Acil Durum Eylem Planı oluşturulmalı, eğitim verilmeli. 1 5 5 Düşük risk. Yapılabilecek tatbikatlarla sürecin devamlılığı
2 YANGIN Yangın söndürme cihazlarının periyodik kontrollerinin yapılmaması Yaralanma, Ölüm 3 5 15 28 Yetkili servis tarafından 6 aylık periyotlarda kontrollerinin yapılması. 1 5 5 Düşük risk. YSC’dan sorumlu bir personel aylık periyotlarda basınç göstergelerinin takibini yapmalıdır.
3 YANGIN Yeterli adet ve özellikte yangın söndürme cihazının bulunmaması Ölüm 3 5 15 29 Açık ateşle çalışmanın olduğu her bölgeye uzaktan üdahale edebilecek konumda uygun yangın söndürme cihazının olması. 1 3 3 Düşük risk. Sürekli kontrol altında tutulmalı.
4 YANGIN Yangın söndürme cihazlarının olası acil durumlarda müdahele için ulaşılabilir bir konumda bulunmaması Ölüm 3 5 15 30 YSC’lı ulaşılabilir konumda ve yerden 90 cm yüksekte duvara asılı olmalı, YSC’nı gösteren uyarı levhalarının bulunması. 1 5 5 Düşük risk. Faaliyet gerektirmiyor.
5 YANGIN Yangın algılama, alarm ve otomatik yangın söndürme sistemlerinin olmaması Ölüm 3 5 15 31 Yangın alarm sistemi/butonu yapılması, lmutfak ve fırın bölümünde duman dedektörünün olması 1 5 5 Düşük risk. Belirli aralıklarla yangın alarm sisteminin çalışılabilirliği ve duman dedektörü pil ile çalışıyor ise pilinin kontrolünün yapılması
6 YANGIN Yüksek sıcaklıkta çalışan malzemelerin yakınında bulunan kolay tutuşabilen maddeler Ölüm 3 5 15 32 Yanıcı ve yakıcı maddeler birbirinden uzak, uygun depolanma ve kullanma şekillerine uyulmalı. Personele bu konuda eğitim verilmeli 1 4 4 Düşük risk. Sürekli kontrol altında tutulmalı.

Bu sayfayı google da beğenmek istiyorsanız
tıklayın.
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.